Operační systém Manželka 1.0

Toto není moje dílo, ani jsem do textu moc nezasahoval.  Ale připadne mi dobrý.  Vtipný.  Svým způsobem moudrý, to když se nad ním čtenář zamyslí.  A tím se kvalifikuje!  🙂  Ale vážně, kdo z nás bychom občas (aspoň občas) nepodléhali stereotypnímu myšlení?  To přesně se tady řeší:

Dobrý den, loni jsem provedl upgrade Přítelkyně 1.0 na verzi Manželka 1.0 a nový program nečekaně spustil proces Děti, s mimořádně velkou spotřebou paměti a systémových zdrojů. V manuálu není tato funkce zmiňována. Mimo to Manželka 1.0 také zasahuje do ostatních programů a natahuje se už při bootování systému. Ostatní programy, jako například Noční karty 10.3 a Po práci na pivo 2.5 od té doby přestaly fungovat, při jejich spuštění se systém zhroutí. Zdá se, že Manželku 1.0 nemohu odstranit ze systému. Uvažoval jsem o návratu k Přítelkyni 1.0, ale uninstall skončil neúspěšně. Můžete mi někdo poradit?

ODPOVĚĎ:
Vážený uživateli, toto je velmi častý problém. Mnoho lidí přechází z Přítelkyně 1.0 na Manželku 1.0 v domnění, že je to jen neškodná zábavná utilita. Ale Manželka 1.0 je operační systém, navržený tak, aby sám spouštěl ostatní aplikace. Pokud nemáte jistotu, nepouštějte se do instalace!
Dodatečné odstranění Manželky 1.0 může mít za následek poškození systémových zdrojů. Někteří se pokoušeli instalovat Přítelkyni 2.0, resp. Manželku 2.0,ale narazili na více problémů, než v původním systému.
Jiní zkoušeli spouštět Přítelkyni 2.0 paralelně na pozadí. Bohužel, Manželka 1.0 detekuje přítomnost Přítelkyně 2.0, což zapříčiňuje konflikty s následným kolapsem systému. Jediná možnost, jak se vyhnout problémům, je neinstalovat software Manželka, ale používat jen Přítelkyni. Verze Přítelkyně 1.0, 2.0, 3.0 atd. jsou navzájem kompatibilní, dokonce se mohou provozovat paralelně. Ale všechny systémy Přítelkyně jsou zcela nekompatibilní s operačním systémem Manželka a po instalaci Manželky zkrátka není cesty zpět.  Můžete však varovat své známé.
K dispozici je ovšem možnost situaci řešit instalací programu Rozvod. Dnešní software (od verze 9.0 dále) je sice použitelný, ale zanechává nesmazatelné stopy ve všech přístrojích, které byly zahrnuty v předchozích procesech.
V širším kontextu ještě varujeme: dejte si pozor na nedokumentovanou automatickou instalaci programu Tchýně 6.4, tento program není podchycen žádným dosud známým antivirovým systémem.

About the Author